افزایش پایداری بسته بندی با پلی پروپیلن

پلاستیک

کسانی که در دنیای پلاستیک کار می کنند قبلاً این نظرات را شنیده اند – پلاستیک پایدار نیست. از آنجا که پایداری برای مصرف کنندگان اهمیت بیشتری پیدا می کند ، صاحبان برند تحت فشار قرار می گیرند که پایداری را در تمام آنچه که در بازار عرضه می کنند – در نظر بگیرند – و این شامل بسته بندی آنها نیز می شود. نمی گویم که پلاستیک ها بی فایده هستند ، اما تصور غلط در بین مصرف کنندگان وجود دارد که پلاستیک ها یک انتخاب بسته بندی کاملا پایدار است.

پلی پروپیلن چیست؟

پلی پروپیلن چیست؟

پلی پروپیلن نوعی رزین پلیمری ترموپلاستیک با فرمول شیمیایی C 3 H 6 است . این ماده در بسیاری از کاربردهای بسته بندی به عنوان یک پلاستیک ساختاری یا یک پلاستیک از نوع فیبر مفید است. سفارشی سازی ، سبک و بسیار انعطاف پذیر است و از نقطه ذوب بالایی و رسانایی الکتریکی کم برخوردار است.

پلی پروپیلن مقاومت بسیار خوبی در برابر حلال های آلی و مواد منعکس کنندهاست. پلی پروپیلن نسبت به پلی اتیلن ترفتالات (PET) ، پلی استایرن (PS) یا پلی وینیل کلرید (PVC) ضایعات جامد کمتری نسبت به وزن ایجاد می کند. همچنین تولید به طور قابل توجهی کمتر CO 2 وزن از PET، PS و یا پی وی سی معادل است.

پلاستیک به ما امکان می دهد کارهای بیشتری با مواد کمتری انجام دهیم ، و نه تنها این ، بلکه می توانید با انتخاب پلاستیک که دارای ویژگی های پایدار بهتر از انتخاب رزین های جایگزین است ، از آن استفاده کنید. به طور خاص پلی پروپیلن دارای ویژگی های مختلفی است که آن را به یک راه حل بسته بندی پایدار تبدیل می کند. در ادامه بخوانید چگونه می توانید با ساخت سوئیچ پایداری بسته بندی خود را بهبود بخشید:

افزایش پایداری بسته بندی با پلی پروپیلن

 کم اثر کردن کربن

پلی پروپیلن همچنین نسبت به سایر پلاستیک ها معادل CO2 وزن کمتری تولید می کند. این ماده دارای سبکترین وزن و کمترین تراکم تمام پلیمرها است. به دلیل سبک بودن رزین ، این امر منجر به کاهش مصرف سوخت و انتشار کمتر می شود و در نتیجه رد کربن کاهش می یابد. علاوه بر این ، چگالی کم و وزن کم منجر به ضایعات کم وزن نسبت به سایر پلاستیک ها می شود.

انرژی 

استفاده از این ماده باعث ایجاد عملیات صرفه جویی در انرژی می شود که از ایجاد ماده با کم کردن کربن در طول تولید گرانول شروع می شود. این ماده همچنین نسبت به سایر پلیمرهای دیگر انرژی کمتری برای تولید دارد. در طرف دیگر چرخه عمر محصول ، مقادیر بالای بازیابی انرژی با این ماده همراه است و می توان چندین بار از آن استفاده کرد ، چرخه عمر محصول را تمدید می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا